KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12167137
nr 1216 7137
Trine Lindheim
(f. 1957), Norge
Träsnitt, Man. Signerad, numrerad 22/80, bladets mått: 38x38 cm
Trine Lindheim, norsk bildkonstnär född 1957.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 november 2018
kl 19:33:25
9/11 14:50:52
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta